Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zdeník123

protihluková stěnana u zahr. kolonie v Ostrově

Zajímavé obvinění ŘSD z vyhazování peněz. Docela by mě zajímalo jestli máte pro toto tvrzení nějaké podklady. Každopádně se můžete mrknout do NV 502/2000 Sb. jestli byla podle této legislativy vyžadována ochrana zahrádek před hlukem. Jestli ano, můžete se na ŘSD poptat po nějakých podkladech o hladině hluku z dané komunikace a porovnat ji s limity hluku danými NV. Budete mít hned jasno jestli bylo nutno protihlukovou stěnu stavět či ne. To je jeden pohled. Další pohled si uděláte jistě sám, když se seberete a půjdete se projít k dané zahrádkářské kolonii a lokalitou "Borecké rybníky" (ty stěna také z části před hlukem chrání). Chodí tam mnoho lidí na procházky za přírodou a klidem. Ty by vyšší hluk ze zmíněné komunikace asi nenatchl stejně jako zahrádkáře, kteří si chodí na zahrady odpočinout od ruchu města. Zvažte tedy sám jestli si dále budete stát za tím, co jste napsat.  

0/0
2.6.2011 12:40

beda24

pište o něčem čemu rozumíte

protihlukové stěny se staví proto, že se neustále spřísňují limity. (zákonem - a dokonce proto že je musíme přejímat z EU)

a v lesích se staví kvůli ekologům, aby náhodou špaček nechytil migrénu.

nelíbí se vám to - většině lidí se to tak líbí, jinak by nevolili stále stejné lidi a partaje

0/0
8.5.2011 8:12

Ruda Pivrnec

Re: pište o něčem čemu rozumíte

No tak autor má v podstatě pravdu, protihlukové stěny se staví mnohde naprosto zbytečně. Pokud přebíráme nějaké normy povinně z EU, ještě to zdaleka neznamená, že jsou užitečné. Ekologové v lesích zcela jistě protihlukové stěny budovat nechtějí. Jo a špaček v lese migrénu nedostane, bo tam nežije. Ještě tak datel, strakapoud či sojka... ;-D

0/0
8.5.2011 10:53

mzitka

Re: pište o něčem čemu rozumíte

K vašemu názoru, že tomu nerozumím můžu jen dodat, že vím o tom, že na protihlukové stěny je zákon a platí nějaké limity hluku. Právě proto je ke konci článku je věta : "zajištěný kšeft špatnou legislativou" .  Jsem přesvědčen o tom, že pouhá oprava železničního svršku bez změny trasování (u nás nevím proč nazývaná optimalizací - možná právě proto aby se protihlukové stěny mohly stavět a zainteresovaní si mastí kapsu...) není v legislativě EU uvedena jako důvod pro budování protihlukových stěn, protože zcela určitě NEdochází ke zvýšení hluku.

0/0
8.5.2011 15:53

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz